خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

اشتباهات بی پایان غرب در قبال ایران ادامه دارد !

  http://www.eilia13.ir/tarlog/img//2009/10/bush_obama.jpg  کاخ سفید پس از ناتوانی و شکست در عرصه های اقتصادی و قولهایی که به مردم کشورش برای حل مشکلات معیشتی شهروندان آمریکایی داده بود سعی می کند تا با داغ کردن بحث هسته ایران محل گریزی در بین افکار عمومی برای خویش بیابد . و در این راه از تمام توان دستگاه دیپلماسی و رسانه های صهیونیستی خویش بهره گرفته است . با وجود همراهی اتحادیه اروپا ، ژاپن ، کانادا و استرالیا اما همچنان آمریکا نتوانسته است به اجماعی جهانی در مسیری که دنبال می کند دست یابد .


  مخالفت چین با تحریم های یک جانبه غرب

  چین که بزرگترین شریک تجاری ایران است معتقد به تحریم ها به شکلی که غرب به دنبال آن است نیست .
  رابرت آینهورن، مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور خلع سلاح و کنترل تسلیحات، در سئول از چین خواست که دنباله روی تصمیمات غربی ها باشد  و با مسئولیت‌پذیری در قبال تصمیمات جهانی ! از تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، به نفع خود بهره‌برداری نکند.  آینهورن در توضیح این مسئولیت‌پذیری اظهار داشت: «این به آن معناست که پکن باید با قطعنامه‌های شورای امنیت همراهی کند و از پایندی دیگر کشورهای به تحریم‌ها سوء استفاده نکند».خبرگزاری رویترز در گزارش خود در این زمینه می‌نویسد که اشاره این مقام آمریکایی به سرمایه‌گذاری‌های شتابان چین در بخش انرژی ایران است به رغم تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی است.با این حال جمعه گذشته پکن اعلام کرد که تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و اتحادیه اروپا را علیه ایران تأیید نمی‌کند. چین همچنین از پیشنهاد تازه ایران مبنی از سر گیری مذاکرات بی قید و شرط درباره مبادله سوخت هسته‌ای استقبال کرده بود .در ماه گذشته نیز چین ضمن رد تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران از واشینگتن خواست تا خارج از تحریم‌های سازمان ملل از تحریم یک‌جانبه علیه تهران دست بردارد .


  فرار و لاپوشانی غرب از ضعف های اقتصادی خود

  واقع امر آن است که آمریکا با متحدان اروپایی اش در تلاش هستند ضعف مفرط اقتصادی و سیاسی خویش را با بازی با تحریمها علیه ملت ایران لاپوشانی کنند .
  در طی نیم قرن اخیر همواره شاهد یک حرکت پاندول وار در سیاستهای خارجی آمریکا بوده ایم یک طرف این سیاستها بحران داخلی و طرف دیگر شانتاژ خارجی بوده است .
  اروپاییها اغلب ابزار آمریکاییها شده اند و صد البته بار قسمتی از فضاحت های دستگاه حاکمه آمریکا را بر دوش گرفته اند .
  رسوایی بزرگی مانند جنگ افغانستان ، ادعای وسایل کشتار جمعی عراق و یا حمایت های بی چون و چرا از جنگ افروزی های رژیم صهیونیستی نشان می دهد سردمداران غرب تا چه اندازه در افراط و تفریط های آمریکا برای خود و ملل محروم کشورهای قربانی مشکل آفرینی نموده اند .

  جنگ عراق خود نمونه کاملی از دیپلماسی دروغین و فریب بزرگ غرب بود ، معاون نخست وزیر سابق انگلیس گفت به این ادعا که صدام می تواند ظرف چهل و پنج دقیقه از سلاح های کشتار جمعی استفاده کند، تردید داشتم. به نوشته روزنامه گاردین، جان پریسکات در کمیته حقیقت یاب چیلکوت تشریح کرد که چطور درباره گزارش های اطلاعاتی درباره عراق، پیش از حمله به ان کشور تردید داشت اما انچه را انتقادهای "رایج" از تونی بلر برای وارد کردن انگلیس در جنگ عراق می خواند، رد کرد. وی در اظهاراتی که چشم انداز تازه ای را به شرایط پیش از جنگ عراق می گشود، به کمیته چیلکوت گفت: "وقتی من گزارش های اطلاعاتی را می خواندم، از خودم پرسیدم ایا اینها اطلاعات است؟ انها خیلی مستدل نبودند". پریسکات گفت از ادعای معروف دولت در سپتامبر دو هزار و دو مبنی بر اینکه صدام می توانست سلاح های کشتار جمعی را ظرف چهل و پنج دقیقه فعال کند، "نگران بود". او گفت موضع مرددی به این ادعا داشت اما در موقعیتی نبود که به مسئولان اطلاعاتی بگوید، "شما در اشتباه هستید". وی گفت نامه های خصوصی را که تونی بلر برای جرج بوش نوشته بود و در انها او را به طی کردن مسیر دیپلماسی در سازمان ملل دعوت کرده بود، ندیده بود.
  کمیته چیلکوت به پریسکات گفت او نوشته است"گزینه ای غیر از همراه شدن با امریکا وجود ندارد.پریسکات در پاسخ با اشاره به اطلاعات ماهواره ای امریکا در طول مناقشه سال هزار ونهصد و هشتاد ودو گفت: "اگر به فالکلند نگاه کنید می بینید که ما بدون کمک امریکا نمی توانستیم کاری پیش ببریم". سر جان چیلکوت مسئول این بررسی گفت گروه کارشناسان تحت نظارت او امیدوارند بتوانند از عراق بازدید کنند تا "خود نتیجه دخالت انگلیس [در این جنگ] را ببینند" و بعد گزارش نهایی خود را منتشر کنند.


  شکست ، نتیجه نهایی غربیهاست

  مسلما غرب هیچگاه در مخیله خود نیز توان مقابله نظامی با ایران را نمی بیند اما مسلما با حرکتهای دیپلماتیک سعی می کند فشار غیر مستقیمی به ایران وارد نماید .
  این کار نیز راه بجای نخواهد برد . چنانچه در خبرها می خوانیم :

  رئیس دفتر حسابرسی دولتی آمریکا در امور بین المللی به یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا گفت: پیش از وضع تحریم های یک جانبه از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا کارشناسان غربی هشدار می دادند با وضع این تحریم ها فرصت مناسب تری برای فعالیت شرکت های شرقی و شرکت های متوسط و کوچک در ایران فراهم می شود و در واقع این تحریم ها نمی تواند پیامدهای منفی چندانی برای ایران به دنبال بیاورد .

  چنانچه دیدید اقدامات خصمانه بر ضد ایران از سوی غربی ها نتیجه عکس به همراه داشته است . و بجای اینکه آنها به سودی برسند دچار ضرر و زیان اقتصادی شده اند .

  نتیجه نهایی :
   تنها راه عقلانی پیش روی غرب گردن نهادن به خواست قانونی و طبیعی ملت ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ایی می باشد  این مطلب تا کنون 8 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : آمریکا ,تحریم ,علیه ,عراق ,اقتصادی ,پریسکات ,کشتار جمعی ,اتحادیه اروپا ,نتیجه نهایی ,کمیته چیلکوت ,علیه ایران ,
  اشتباهات بی پایان غرب در قبال ایران ادامه دارد !

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر