خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

نقش آفريني مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود

  يك كارشناس بين الملل:
  نقش آفريني مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود
  عوض زاده از كارشناسان روابط بين‌الملل با اشاره به نفوذ و تاثيرگذاري حزب‌الله در معادلات سياسي لبنان، گفت: نقش آفريني مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود.
  قهرمان عوض زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي «خبرگزاري دانشجو»، ضمن اشاره به حوادث اخير لبنان اظهار داشت: پس از ثبات و آرامشي كه حدود يك سال بر روابط جريان مهم و تاثيرگذار لبنان با عنوان گروه 14 مارس و 8 مارس حاكم بود، امروز به دنبال سقوط دولت حريري شاهد وضعيت نامناسب و بحراني در فضاي سياسي لبنان هستيم.
   
  وي با بيان اينكه عامل اصلي برهم زننده ثبات دولت، جريان ها و گروه‌هاي مختلف لبنان، رژيم صهيونيستي و حامي اصلي آن آمريكا و دولت‌هاي غربي است، افزود: يكپارچگي و وحدت گروه‌ها و جريان هاي مختلف لبنان براي رژيم صهيونيستي و آمريكا بسيار سنگين و غيرقابل تحمل است و اصولاً آنها منافع و موفقيت خود را در منطقه خاورميانه در ايجاد ناآرامي و شرايط بحراني جست و جو مي كنند.
   
  كارشناس روابط بين الملل ايجاد سناريوي دروغين ترور رفيق حريري به دست عوامل موساد را در راستاي اهداف و سياست‌هاي شوم آمريكا و رژيم صهيونيستي دانست و خاطرنشان كرد: اين دولت‌ها همواره به دنبال ناآرام كردن فضاي منطقه خاورميانه هستند و هر روز با ايجاد سناريويي جديد اهداف خود را دنبال مي كنند كه عملكرد و لشگركشي هاي آمريكا به منطقه گوياي اين مسئله است.
   
  عوض زاده با تاكيد بر اينكه آمريكا هرگز به دنبال ثبات سياسي و تشكيل دولتي مستقل در لبنان نبوده است، يادآور شد: يكي از اهدافي كه آمريكا در طراحي سناريوي دروغين ترور رفيق حريري دنبال مي كند، تخريب چهره اثرگذار و با نفوذ جريان مقاومت به رهبري حزب الله است.
   
  وي با تاكيد بر اينكه اين سناريوي آمريكايي ها نيز با شكست مواجهه خواهد شد، گفت: امروز حزب الله با نفوذ در ميان افكار عمومي و مردم لبنان به عنوان گروهي كه به دنبال تامين منافع مقاومت و لبنان است، شناخته شده و توانسته است اين مسئله را به مردم لبنان اثبات كند.
   
  اين كارشناس روابط بين الملل سقوط دولت سعد حريري را نشانه نفوذ و تاثير حزب الله در معادلات سياسي لبنان دانست و افزود: به طور قطع آينده سياسي لبنان به سمتي خواهد رفت كه جريان مقاومت بيشترين اثرگذاري ها و نقش آفريني ها را در روند شكل گيري دولت آينده لبنان خواهد داشت.

  عوض زاده با اشاره به حمايت كشورهاي منطقه مانند تركيه، سوريه و ديگر كشورها از مقاومت و حزب الله خاطرنشان كرد: نقش آفريني جريان مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود و به طور قطع با حمايت افكار عمومي و مردم لبنان روبرو خواهد شد./انتهاي پيام/

  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : لبنان ,مقاومت ,آمريكا ,سياسي ,دولت ,جريان ,دولت آينده ,آينده لبنان ,جريان مقاومت ,مردم لبنان ,سياسي لبنان ,دولت آينده لبنان ,بسيار پررنگ خواهد ,آينده لبنان بسيار ,لبنان بسيار پررنگ ,
  نقش آفريني مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر